Najnowsze wpisy

Ruby Easter date

Programowanie przydaje się w bardzo nieoczekiwanych momentach. Skąd wiadomo kiedy będzie Wielkanoc jeśli nie mamy kalendarza? Są odpowiednie algorytmy!

Programujemy gry w Unity - Can’t Sea

Global Game Jam to inicjatywa w której uczestniczymy od lat. W roku 2018 zbudowaliśmy wspólnie z grafikami grę Can’t Sea w Unity w niecałe 48 godzin.

Programujemy gry w Unity - M1 Fun

Programowanie gier to obok programowania aplikacji internetowych jedne z naszych ulubionych zajęć. Ostatnio mieliśmy okazję współtworzyć wyjątkową grę.

CoderDojo Gliwice - Konkurs - 2018-12

Na przedświątecznych zajęciach CoderDojo tyle się działo, że postanowiliśmy o tym napisać. Szczególnie wart uwagi był konkurs z nagrodami. Więcej w artykule.

Merry Christmas w rytmie Ruby

Święta Bożego Narodzenia skłaniają do refleksji. Chcemy podzielić się z Wami naszą krótką historią i życzeniami. Chcemy, abyście nas lepiej poznali.

Ruby Gliwice - SRUG 3.2018

Programiści Ruby tworzą nie tylko dobre aplikacje, ale również wspaniałe lokalne społeczności. Rubiowców ze Śląska zapraszamy na SRUG-a. Więcej w artykule.

SuperDojo 2018

Raz w roku wszystkie CoderDojo z Polski spotykają się na SuperDojo. Nas również nie mogło tam zabraknąć. Krótki post o naszych warsztatach dla dzieci.

Hello world w programowaniu

Każdy programista kiedyś zaczynał i pisał najprostszy program wypisujący słowa “Hello world”. Specjalnie dla Was, krótki eksperyment pamięciowy.